Rabušic: Želám si Liberec. Ale on mal prísť o nás

Neúspešný gól, ani to nehral. Na ihrisko prišiel až v úlohe striedajúceho hráča a navyše odohral len o niečo viac ako tretinu stretnutia (33 minút). Napriek tomu bol Michael Rabušic v nedeľňajšom zápase druhého ligového kola v Liberci rozhodujúcom mužom jihlavskej zostavy. Práve

po faule na neho od domáceho brankára Dubravka sa totiž v 79. minúte pískal kľúčový pokutový kop.

“V šestnástke som dostal loptu do uličky. Premýšľal som, či by som zastrelil, ale mal som dlhú nohu.Tak som sa otočil chrbtom ku gólmanovi, pokryl som si loptu a on ma zozadu zrazil, “popisoval penaltový zákrok.

Ak by ste čakali, že si následne loptu na puntík postaví sám faulovaný hráč, ktorý doteraz v slovenskej lige V 150 zápasoch prvej ligy s 34 gólmi by ste sa mýlili. Pri vynútené absencii spoľahlivého jihlavského penaltového exekútora Lukáša Vaculíka – ktorý bude FC Vysočina v úvode nového ročníka chýbať kvôli mnohopočetné zlomenine lícne kosti – penaltu premenil macedónsky obranca Urdinov.

“Než som vstal, Yani už mal loptu v rukách a Vy ste ju postavili.Takže som ho nechcel vziať, “povedal Rabusic. “Našťastie penaltu premenil, takže to už nemusíme riešiť,” usmieval sa.

Celé stretnutie Rabušic hodnotil so zmiešanými pocitmi. “Keď som to vzal, ľudia boli skvelí. Oceňujem to, čo privítali, a som veľmi šťastný. Je vidieť, že na mňa nezabudli, “hovorí Třebíčský rodák, ktorý na severe Čiech pôsobil ešte v minulej sezóne a vrátane európskych pohárov za Slovan odohral viac ako stovku zápasov.

” Na druhú stranu si myslím, že sme Mala by vyhrávať, “prekvapil miestneho novinára rovnomerne. “V druhej polovici sme mali oveľa viac šancí. Liberec hral s veľkým rizikom, hrozí sme, že sa zlomíme.A len škoda, že druhý cieľ nespadol. “Je potrebné dodať, že Rabušič spálil jednu z veľkých šancí. Na konci bol sám pred brankárom Dúbravkou, ale jeho strela skončila vedľa branky. “Bol som trochu prekvapený tým, že ma to Wesley našiel tak,” povedal Rabusic s úsmevom, že mu Da Silva poslal šancu.

“Obrátil som sa chrbtom a myslel som si, že sa chystám nahrať,” poznamenal Rabusic z voľne vedeného spoluhráča Urblik. “Ale chcel som to vziať na seba, pokúsiť sa hodiť brankára. Bohužiaľ, lopta vyšla z bumora a šiel ďalej, “pokračoval. “To bola moja chyba.Ale mali sme aj iné šance. Škoda, že sme ich nevyužili, “ľutoval.

S bodom vyválčeným pod Ještědom však môže byť Vysočina v konečnom hodnotení spokojná. Veď Liberec v minulom ročníku obsadil tretiu priečku a v úvode novej sezóny si v treťom predkole Európskej ligy hravo poradil s Admira Mödling (vonku 2: 1, doma 2: 0). “Ale po hre som nebol oslavovaný. Nie čo. Bol som smutný, že sme nevyhrali, “mal jasno Rabušic.

Toho neobmäkčil ani fakt, že k Liberci má po štyroch sezónach strávených v Slovane blízko. “V Liberci žijem, mám odtiaľto manželku a plánujem tam zostať aj po kariére,” prezradil už v týždni pred zápasom. “Prajem im to najlepšie. Nech všetci vyhrávajú a majú titul.Ale oni mali prísť o nás, “povedal Rabusic, ktorý na štadióne U Nisy vyhral majstrovstvá v sezóne 2011/12.