Ostrava stále kričí, Sokolov s Frýdlom po prestrelke

Zatiaľ čo Baník je stále 100% na svojom ihrisku, vyhral zo šiestich zápasov v Ústí nad Labem. A bilanciu si nevylepšil ani vo Varnsdorfe, aj keď viedol po tečované strele Suse.

Hoci tréner Vlastimil Petržela varoval svojich zverencov pred útočníkom Jakubovho, najlepší strelec Národnej ligy sa opäť presadil. V prvej šancu ešte zaváhal, ale v 63. minúte napálil loptu pod brvno a zariadil deľbu bodov. By to už jeho ôsmy gól v sezóne.

V závere ešte dostal ostravský úspešný strelec Sus červenú kartu za hrubé nešportové správanie, keď v prerušenej hre oplácal kopnutím predchádzajúcej zákrok Knejzlíka.

“Prvý Máme celkovú kontrolu nad polčasom, bohužiaľ v druhom sme hrali zle v vyrovnávacom cieli.Nevládli sme loptu, stratili sme svetlo a hráč, ktorý mal na starosti Jakuba, sa na neho nestaral. Poznám ho, mal som ho vo Vlasime. Potom išli naši traja hráči sami na bránku, Mičola zakončuje miesto, aby posunul balon vedľa seba na Hlinku, ktorý by dával do prázdnej, “smútil hosťujúci kouč Petržela.

A pokračoval:” Z vyložených šancí nedávame góly. Protivník nemal jeden, ale bol dôrazný na štandardy. Vedeli sme, že to bolo len v tom, čo nás mohlo prekvapiť, čo sa tiež stalo. Zaslúžená remíza. “

Vítkovicím nový tréner nepomohol

Futbalisti Opavy zdolali Vítkovice a v tabuľke im patrí Tretia lišta.Predposlednom Vítkovicím naopak nevyšla premiéra pod vedením nového trénera Martina Pulpit a ich séria bez bodového zisku sa natiahla na osem zápasov.

Vítkovice síce mali v prvom polčase viac z hry, ale gólovo sa presadili hostia. Vo 33.

minúte chybovali domáci v rozohrávke a Schaffartzik ich zaváhania tečovanou strelou potrestal. V druhom polčase Opava strážila vedenia, cestu za výhrou jej navyše po hodine hry uľahčil vítkovický Hruzík, ktorý bol po druhej žltej karte vylúčený.

Jasnú výhru 3: 0 nad posledným Prostějovom si pripísali České Budějovice a na štvrtí mieste strácajú na Baník tri body. Juhočesi sa dostali do vedenia vďaka priamemu kopu Táborského, druhú bránku pridal kapitán Benato, ktorý napálil loptu do bránky po rohovom kope.Po prestávke sa ešte trafil volejom Kalod a nováčik si tak odviezol vysokú porážku.

Vlašim váľa, v Sokolove sa kopali tri penalty

Zápas v Třinci začal zostra a na úvodnú detske hodinky dracik bránku vlašimského Nečasa odpovedal po pár sekundách vyrovnávacím gólom Joukl. Domácim nevyšiel ani vstup do druhého polčasu – v 48. minúte poslal Vlašim znovu do vedenia Vyhnal. V 63. minúte sa druhýkrát presadil Nečas a definitívne šancu na zvrat vzalo Třinci desať minút pred koncom Ižvoltovo vylúčenie.

Vlašim sa tak po piatom víťazstve za sebou posunula na piate miesto v tabuľke a od vedúcej Olomouca ju delí desať bodov.Na Baník Ostrava, ktorý drží druhú postupovú priečku, má středočeský celok stratu šiestich bodov.

Pod šestigólovou prestrelku v Sokolove sa hetrikom podpísal domáci Glaser, za Frýdek sa dvakrát trafil Sumska. Glaser otvoril skóre zápasu v 10. minúte z penalty, Sumska ale o osem minút neskôr vyrovnal a krátko po prestávke strhol z pokutového kopu vedenia na stranu hostí.

Vzápätí na 3: 1 pre Frýdek zvýšil Berežný, ale Sokolov Po dvoch zápasoch dokázal získať body a získať body. V 69. minúte sa Glaser trafil z voleja a v 77. minúte zavŕšil opäť z penalty hetrik.Glaser sa Šumským tak majú na konte po siedmich góloch a patrí im druhá priečka v tabuľke strelcov, ktorú vedie s ôsmimi gólmi Jakubov z Varnsdorfe.

Žižkov ukončil päťzápasovú neporaziteľnosť Ústí

Ústí nad Labem po piatich zápasoch bez porážky prehralo 0: 2 na ihrisku Viktorie Žižkov. Praženci túto sezónu nevyhrali a skočil do siedmeho. Ústí je deviate.

Žižkov určil ráz stretnutia už v 13. minúte, keď Krystan vybojoval loptu a uvoľnil Engelmann, ktorý otvoril skóre. Na domácom trhu mali náladu strážiť a neustále hrozí, že dýchajú.Buď im ale chýbala presnosť, alebo dobre zasahoval brankár Tvrdoň.

Ústí držalo šancu na bodový tlač do posledných minút, lenže Moulis ani poučiek možnosti nevyužili. V 89. minúte potom domáci vystihli rozohrávku Severočechov, v štyroch sa rútili na jediného obrancu, ktorého vykombinovali, a Sixta definitívne rozhodol strelou do odkrytej bránky.

Varnsdorf – Ostrava 1: 1 (0: 1)