Najrýchlejším hráčom Eura je domáca Kingsley Coman

Záložník Kingsley Coman z Francúzska je zatiaľ podľa štatistík internetových stránok UEFA najrýchlejším hráčom tohtoročných majstrovstiev Európy. Dvadsaťročný ofenzívny talent domáceho výberu dokázal vyvinúť rýchlosť 32,8 kilometra v hodine a je o 0,5 km / h rýchlejšia ako Belgičan Yannick Carrasco. Tretie miesto drží Švéd Erik Johansson s 32,1 kilometrami za hodinu.

gólovým štatistikám po štvrťfinále vládne Francúzsko vďaka nedeľnému vysokému víťazstvu 5: 2 nad Islandom. Domáci tím strelil jedenásť gólov, má vo svojom strede zatiaľ najlepšieho kanoniera turnaja Antoine Griezmann sa štyri gólmi a tiež najčastejšie – päťkrát – mieril do bránkovej konštrukcie. Najviac striel ale vyslala Belgicko (98), ktorá aj najviac mierila medzi tyče (35).Z hráčov najviac pálil na bránku Velšan Gareth Bale (13), ktorý sa v semifinále proti Portugalsku zmerajú s kolegom z Realu Madrid Cristianom Ronaldom, ktorý je pre zmenu najčastejšie strelec turnaja mimo bránu (14).

Z gólmanov mal najviac práce Islanďan Hannes Halldórsson, ktorý si pripísal 27 zákrokov. V deviatich prípadoch ale nezabránil lopte v ceste do siete a prekvapivý štvrťfinalistami Eura tak inkasoval vôbec najviac gólov zo všetkých 24 účastníkov turnaja. S 36 percentami má tiež najnižšiu držania lopty. Naopak tempo hry najviac diktuje Nemecko, ktoré malo kontrolu nad loptou 63 percent času. Úradujúci svetoví šampióni vládnu tiež štatistikám prihrávok, a to ako v tímoch, tak medzi jednotlivcami, kde kraľuje Toni Kroos.Nemci vo štvrťfinále s Talianskom prišli o pozíciu mužstva, ktoré ako jediné na šampionáte ešte neinkasovalo. Vo štvrťfinále padol vysoký počet 15 gólov a oproti predchádzajúcemu priebehu turnaja pomerne výrazne stúpol priemer gólov na zápas, ktorý teraz činí 2,15.

V štatistikách Eura je zatiaľ významne zapísaný aj český stredopoliar Vladimír Darida, ktorý mal po základných skupinách druhý najvyšší počet nabehaných metrov za zápas. V stretnutí s Chorvátskom (2: 2) zdolal 12.563 metrov a bol len o sedem metrov horšie ako Talian Marco Parolo proti Belgicku. Darida navyše držal v tejto štatistike aj štvrté miesto za duel so Španielskom. Údaje za vyraďovacie časť, kde sa niekoľkokrát hralo predĺženie, zatiaľ UEFA nezverejnila.