Kapitán Axe: Pokud bychom měli hrát, musíme tam nechat život

BRATISLAVA. Obránce Andrej Sekera sice ještě nedovršil hranici třicet let av české reprezentaci pro blížící se mistrovství světa v Rusku figuruje hned pět starších hráčů, přece bude na šampionátu kapitánem týmu ČR.

Startoval už na pěti MS a dvou ZOH, navíc má řadu zkušeností ze zámořské NHL.V NHL nasbíral už 567 startů v základní části a dalších osm v play off.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Sekera: Tato sezóna ze mě udělala lepšího hokejisty i člověka

“Jsem připraven na to, že budu lídrem mužstva. v týmu však máme několik starších kluků ode mě. Někteří mají v reprezentaci mnoho startů a jsou lídry ve svých klubech. Nejsem tam jen já, ale i dalších sedm či osm, se kterými si pomáháme. Mladším musíme připomínat, že Nemůžeme to zvládnout, mělo by být jednodušší hrát, “řekl rodák z Bojnicec.Mistrovství bude ještě těžší

Slováci už měli osm přípravných dublových duelů. Dosáhli tří vítězství. “Každý triumf je pro náš tým povzbuzením. Musíme zlepšit to, abychom během jednotlivých setkání neměli výpadky,” připomíná Sekera.

“Máme za sebou osm setkání, stáli proti nám i silní soupeři. Chlapci zjistili, jaká kvalita zápasů je čeká. na mistrovství světa to bude ještě o dvacet či třicet procent těžší. to si všichni musíme uvědomit a podle toho hrát na ledě. Před šampionátem ještě musíme zapracovat zejména na defenzivě či ve hře ve středním pásmu. v útoku máme celkem šikovných Nevadí mi, ale hraji sto procent, “dodává Defender Edmonton Oilers.První vítězství v přípravě bylo dosaženo Slováky ve Francii (7 fotek)

Slogany byly hlavním tématem přípravných her. Jakmile jim byly dány na počátku souboje, někdy na konci. “Každý soupeř je jiný, jinak napadá a něco jiného nám to dovoluje. Snažíme se ukázat naši hru a dosáhnout ji.Musíme hrát stoprocentně v obraně a nějaké góly tam dáme, “pokračoval kapitán slovenského týmu na MS.Nechať na ledě život

Zatímco někteří hráči týmu Slovenska měli možnost dostat se do systému trenéra Zdena Cígera během celé sezóny na turnajích, hráči ze zámoří na to měli maximálně čtyři zápasy.

“Systém už máme jakžtakž vžitý, ale stále jsou tam nějaké chybičky. Hráme trochu zranění, které si nemůžeme dovolit proti silnějším soupeřům. Za šedesát minut musíme hrát kompaktně. Nezáleží na tom, na koho jdeme. Každou schůzku půjdeme na maximum a chceme vyhrát každý duel. Vždy však musí někdo hrát. Pokud hrajeme sto procent, bojujeme a necháme tam život, pak když je ztracen, je ztracen.Pokud vyhraje, je tak cool, “poznamenal a dodal:” Jdeme do šampionátu, abychom vyhrál první zápas. Pak se soustředíme na další mety. “Andrej Sekera zdůrazňuje, že tým musí na ledě doslova nechat život. (Zdroj: TASR)

Andrej Sekera sice v minulosti absolvoval několik duelů v KHL za Slovan Bratislava, petrohradského halu Jubilejnyj “Nikdy jsem v tom nehrál. V Rusku jsem byl v NHL, když jsem hrál KHL pro Slovany. Ale čekáme na MS a nezáleží na tom, kde se hraje. Souboje na šampionátu budou o něčem jiném, “řekl.

Jelikož má za sebou již pět světových šampionátů, ví, o čem MS jsou.” Jsme mladé mužstvo a MS, to jsou dva až tři týdny tvrdé práce. Nezáleží na tom, kdo dává cíle.Jsme tam jako jeden tým. Někdo musí vstřelit branky, dát tělo nebo zablokovat střely. Tyto dva, tři týdny, musíme to všechno udělat, pomoct na ledu a vytáhnout ji pro jeden prvek, “dodal.